Konferencja E-wolucja

W dniach 10 – 11 września br. we Wrocławiu nasza kancelaria brała udział jako wystawca w już IV edycji konferencji E-wolucja organizowanej przez Pana Pawła Zakielarza, założyciela GoGlobal24, wiodącego w Polsce dostawcy usług polegających na wysyłce oraz obsłudze zwrotów w wielu krajach na terenie Europy. Biorąc pod uwagę fakt, że polskich sprzedawców coraz bardziej interesuje zagraniczna sprzedaż internetowa, a potencjał rozwoju na rynki zagraniczne jest ogromny, celem konferencji jest zwiększenie proporcji zagranicznej sprzedaży polskich przedsiębiorców i wspieranie rozwoju e-commerce. Jest to możliwe m.in. dzięki idei wzajemnej wymiany doświadczeń.

E-wolucja to największe wydarzenie w Polsce tego rodzaju, na którym tematy cross-border odgrywają tak dużą rolę. Tegoroczna edycja zgromadziła światowych ekspertów oraz przedstawicieli licznych Marketplaces, którzy po raz pierwszy wystąpili w Polsce. Przedsiębiorcy mieli możliwość bezpośredniej rozmowy m.in. z przedstawicielami Amazon. Wśród prelegentów nie zabrakło również przedstawicieli Ebay, Cdiscount, Real-digital (Kaufland.de) oraz ekspertów z dziedziny prawa patentowego (Kancelaria JWP), wykładowców uczelni logistycznych (Dr hab. Arkadiusz Kawa), ekspertów Instagram (Tigers), Google (Firmy Jutra), Facebook (Digitalk), Amazon (Gonito, ProfitCrew. MakesYouLocal) czy ekspertów z branży technologicznej (IdoSell). Przedstawiciele naszej kancelarii wyjaśniali kwestie prawno-podatkowe związane z rynkiem niemieckim.

E-wolucja to konferencja skierowana do początkujących i zaawansowanych sprzedawców na rynkach zagranicznych, którzy szukają odpowiedzi m.in. na poniższe pytania:

  • Jakie są dostępne kanały sprzedaży na rynkach zagranicznych?
  • Jak zweryfikować potencjał swojego produktu zagranicą?
  • Jak przygotować strategię wejścia na rynki zagraniczne?
  • Jak przygotować strategię wejścia pod kątem prawnym oraz księgowym?
  • Jak promować markę w social media?
  • ak zwiększać sprzedaż na zagranicznych Marketplacach?

Według zapowiedzi i pozytywnych ocen wydarzenia możemy spodziewać się kolejnych edycji konferencji, na które z niecierpliwością czekamy i zapraszamy.